כמה עולה שיפוץ מטבח

תוכן עניינים

מחפשים את המתנה המושלמת ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם

אחד המאפיינים של שיפוצים בבית בכלל ושיפוץ במטבח בפרט, הוא העובדה שקביעת העלויות של השיפוצים איננה אחידה ולא ניתן לקבוע מראש וללא התייחסות ספציפית למטבח או לחלל המשופץ את המחיר המדויק שיידרש.

מהם הגורמים המשפיעים על קביעת המחיר של שיפוץ מטבח? איך אפשר בכל זאת לקבל הערכה מושכלת של העלויות עוד לפני שמתחילים את התהליך? בזורות הבאות נעסוק בנושא התמחור לשיפוצים בכלל, ונשיב לשאלה כמה עולה שיפוץ במטבח באופן הברור ביותר האפשרי.

 

כיצד נקבע המחיר עבור השיפוצים

באופן כללי, הגורמים המשפיעים על המחיר הסופי הם סוג החומרים שבהם מתבצע שימוש בעת השיפוצים, איכות החומר, הכמות הנדרשת על פי אופי השיפוצים ולבסוף – תשלום עבור זמן העבודה של אנשי המקצוע השונים.

סוג החומרים שבהם נעשה שימוש והאיכות שלהם, תלויים לחלוטין בתוצאה הסופית שאליה מעוניינים בעלי הנכס המשופץ להגיע.

בין אם מדובר באריחי חרסינה, מרצפות או שיש ובין אם מדובר בחומרים אחרים, הרי שכיום ניתן למצוא מגוון רחב של חומרים באיכויות שונות, שהעלויות שלהם משתנות. באשר לכמות – הרי שהיא מחושבת יחסית למטר רבוע. זאת, כמובן, אם מי שאמור לבצע את השיפוצים איננו מגיע בעצמו למקום ונותן הצעה ספציפית המתייחסת למטבח שאמור להיות משופץ.

באשר לעלויות של כוח האדם – גם אלה עשויות להשתנות. לדוגמה – בעונות מסוימות העלויות תהיינה גבוהות יותר, ובעונות אחרות המחיר הסופי עשוי להיות זול יחסית.

 

הערכת מחיר לשיפוצים

למרות האמור לעיל, יש אפשרות לקבל הערכה מושכלת לשיפוצים. אפשר להעריך כמה עולה מחסן או כמה עולה שיפוץ מקלחת. זאת, בתנאי שבעלי הנכס מגדירים מראש את החומרים מול קבלן השיפוצים שבהם הם מעוניינים להשתמש מצד אחד, ואת מהות השיפוצים שהם מעוניינים לבצע מצד שני.

ככל שההגדרה מדויקת יותר, כולל הגדרה מדויקת של גודל המרחב שבו יתבצע השיפוץ, הערכת המחיר תהיה מדויקת יותר.

שיפוצים יסודיים כוללים בדרך כלל החלפת צנרת המים והביוב, החלפת אריחי החרסינה על הקירות והחלפת שיש וכיורים. כמו כן, אם יש צורך לחפור בקירות על מנת להחליף את צנרת החשמל, הדבר יכול להוסיף אלפי שקלים לעלויות. אם השיפוצים כוללים החלפה של חלונות ודלתות בחדר האמבטיה, הדבר יכול להשפיע גם כן על העלויות.

ככלל, העלויות של שיפוץ חדר אמבטיה יכולות לנוע בטווח של מאות שקלים בודדים למטר רבוע, ועד לאלף שקלים ואפילו יותר. מטבח סטנדרטי מנגר יעלה בין 15,000 ש"ח ויגיע עד 40,000 ש"ח. זאת, כאמור, בהתאם לגודל החלל ולעלויות של החומרים הנדרשים לשיפוצים. בנוסף, אם במהלך השיפוצים אמורים השיפוצניקים לבצע שבירת קירות או לחילופין הקמת מחיצות, גם אלה יכולים להשפיע על המחיר.

ההמלצה הגורפת שלנו היא, לפיכך, לא לנסות לקבל הצעת מחיר טלפונית. מומלץ לקרוא לבעל מקצוע מיומן שיגיע וייתן לכם הערכת מחיר מושכלת המתייחסת לגודל החלל שאתם מעוניינים לשפץ וכן לאיכות של חומרי הבניין שבהם אתם מעוניינים. ההצעה חייבת להינתן בכתה ולחייב את המציע לתקופה קצובה וידועה מראש.

אהבתם את מה שקראתם ? שתפו בקליק
שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
מאמרים נוספים שעלולים לעניין אתכם